Białystok - Twoje miasto W tanecznym kalejdoskopie

Przez 4 dni, od 3 do 6 kwietnia br. w Białymstoku trwało prawdziwe święto tańca współczesnego. Organizatorem festiwalu „Kalejdoskop” było Podlaskie Stowarzyszenie Tańca.

Uwielbiasz taniec? Wiążesz z nim swoją zawodową przyszłość? A może szukasz ludzi, z którymi mógłbyś dzielić swoją taneczną pasję? Jeżeli choć na jedno z tych pytań odpowiedziałeś „tak”, to na pewno nie przegapiłeś XI edycji festiwalu tanecznego „Kalejdoskop”, który odbył się 3-6 kwietnia w Białymstoku.

Już po raz 11. wszyscy miłośnicy tańca współczesnego z naszego miasta mieli niepowtarzalną możliwość uczestniczenia w cyklu spektakli teatralnych, paneli dyskusyjnych, wreszcie – zajęć tanecznych zawierających zestawienie elementów z różnych technik tańca współczesnego… Wszystko to złożyło się na program tegorocznej edycji „Kalejdoskopu”. Tłumy zainteresowanych znowu pokazały, że formuła imprezy jest wciąż żywa, a jej obecność na mapie kulturalnej Białegostoku – obowiązkowa.

Według organizatorek festiwalu – Karoliny Garbacik i Joanny Chitruszko, „Kalejdoskop” ma przede wszystkim pokazać otwartość tańca na inne dziedziny sztuki i jego niebywałą zdolność do koegzystencji z nimi. Stąd w jego programie znalazły się nie tylko taniec, teatr czy film, ale również wielość stylów, punktów spojrzenia i pomysłów na artystyczną samorealizację. Klasyka szła zgodnie pod ramię z tradycją, wszystko – rzecz jasna – w idealnej harmonii. 

(MG), FOT. JAKUB WITTCHEN

Wpisz swój komentarz

  • Captcha

Wydawca zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy łamiących polskie prawo lub zasady dobrego wychowania.

Komentarze do artykułu

Twój komentarz może być pierwszy!.