Uniwersytet Medyczny w Białymstoku UMB jak zawsze otwarte dla licealistów

Z myślą o licealistach Uniwersytet Medyczny w Białymstoku przygotował szereg inicjatyw, które mają przybliżyć przyszłym studentom kulisy i sekrety studiów medycznych.

We wtorek, 20 maja br., Uniwersytet Medyczny w Białymstoku organizuje „Dzień Otwarty”, podczas którego zaprezentują się wszystkie kierunki studiów. Warsztaty, prezentacje, wykłady i doświadczenia… To wszystko wypełni bogaty program, na który złoży się ponad 70 propozycji zajęć odbywających się zarówno na dziedzińcu Pałacu Branickich, jak również w zakładach Uczelni. Pełen wykaz imprez przygotowanych przez nauczycieli akademickich i studentów znajduje się na stronie: www.festiwal.umb.edu.pl/imprezy-umb.

„Dzień Otwarty” to nie jedyna inicjatywa UMB na rzecz młodzieży. W listopadzie 2013 roku wystartował nowy projekt zakładający współpracę ze szkołami średnimi, pod nazwą „Studiuj w UMB”. Objęte nim zostały pierwsze klasy o profilu biologiczno-chemicznym i medycznym z 3 podlaskich liceów ogólnokształcących: II i III LO z Białegostoku oraz I LO z Suwałk. Podczas 3 wizyt młodzi ludzie szczegółowo zapoznali się z kierunkami oferowanymi przez Uniwersytet Medyczny w Białymstoku, zwiedzili laboratoria, uczestniczyli w wykładach (m.in. o dopalaczach i fizjologii procesu uczenia się), wzięli udział w wielu zajęciach praktycznych (np. szycie chirurgiczne) oraz wysłuchali cennych rad starszych kolegów.

Przedstawiciele Wydziału Farmaceutycznego prowadzą warsztaty praktyczne i wykłady z nauk przyrodniczych dla II LO w Augustowie.

Licea odwiedzają również studenci prowadzący zajęcia edukacyjne. Lekcje anatomii w ramach akcji „Medycyna na start” organizują studenci kierunku lekarskiego, zaś fascynujące tajemnice mózgu przed licealistami odkrywają przyszli farmaceuci.

UMB pomaga również przygotować się do egzaminu dojrzałości. Od września 2013 roku do kwietnia 2014 roku na Wydziale Farmaceutycznym UMB trwały kursy przygotowujące do matury z biologii i chemii. Kursy będą także organizowane w roku następnym.

OPR. (MG), FOT. UMB

Wpisz swój komentarz

  • Captcha

Wydawca zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy łamiących polskie prawo lub zasady dobrego wychowania.

Komentarze do artykułu

Twój komentarz może być pierwszy!.