Matura Jak poprawić maturę?

Niestety nie wszyscy tegoroczni podlascy maturzyści mogą cieszyć się wakacjami – tylko 76,8 proc. z nich zdało egzamin dojrzałości. Jak zwykle najlepiej powiodło się licealistom.

ShutterstockMaturę zdało 88 proc. przystępujących do egzaminu. Najgorzej matura poszła w liceach uzupełniających. Egzamin zdało tam 22 proc. zdających osób.

Zły wynik w pierwszym terminie nie oznacza ostatecznej klęski – część osób ma szansę poprawienia matury. Z takiej możliwości mogą skorzystać tylko ci zdający, którzy przystąpili do wszystkich przedmiotów obowiązkowych w części ustnej i pisemnej oraz nie zdali wyłącznie jednego egzaminu, tzn. nie uzyskali wymaganych 30% punktów. Powtórnie można przystąpić wyłącznie do egzaminu z tego samego przedmiotu i na tym samym poziomie. Wg opublikowanych wyników matur w naszym województwie, do egzaminu poprawkowego ma prawo przystąpić 17,1 proc. osób. 775 osób w województwie podlaskim „oblało” więcej niż jeden przedmiot.

Osoby, które nie miały szczęścia na maturze mają jeszcze czas do czwartku, 7 lipca, na pisemne zgłoszenie chęci poprawiania egzaminu dyrektorowi szkoły, której są absolwentem. Po 10 sierpnia, na stronie Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łomży będzie można sprawdzić gdzie i kiedy odbędą się te egzaminy. Wszystkim osobom, które mają zamiar powtórnie zdawać maturę poprawkową życzymy powodzenia.

Wpisz swój komentarz

  • Captcha

Wydawca zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy łamiących polskie prawo lub zasady dobrego wychowania.

Komentarze do artykułu

Twój komentarz może być pierwszy!.