Matura Matury do poprawy

Już dziś, 23 sierpnia 2011 roku, odbędzie się część pisemna poprawkowego egzaminu maturalnego. Podejdzie do nich większość tegorocznych maturzystów, którym w majowym terminie się nie powiodło.

Największa ich liczba poległa na matematyce i to właśnie ten przedmiot będą najczęściej poprawiać. Do 26 sierpnia 2011 będą także przeprowadzane egzaminy ustne.

Do egzaminów poprawkowych podejdzie w tym roku 95% z kilkunastu procent maturzystów, którzy nie zdali w maju, a którym przysługuje możliwość poprawki. Jest to ponad 50 tysięcy osób. To właśnie do nich zwróciła się minister nauki i szkolnictwa wyższego Barbara Kudrycka w swoim artykule w serwisie PAP – Nauka w Polsce.

"Zamiast załamywania rąk nad trudniejszą maturą czy nad obowiązkową matematyką należy zastanowić się, jak lepiej przygotowywać uczniów do matury, by podnosić stale wskaźniki zdawalności, nie obniżając poziomu wymagań. Szczególnie w sytuacji, gdy matura stanowi podstawową barierę, której pokonanie otwiera dostęp do studiów wyższych" - napisała pani Minister.

Minister nauki przypomniała, że 1 października wchodzą w życie przepisy znowelizowanego prawa o szkolnictwie wyższym, nowi studenci będą więc kształcić się na zreformowanych uczelniach. Podstawowym celem reformy jest, jak podkreśliła, podniesienie jakości studiów, a ten efekt uda się osiągnąć tylko wtedy, jeśli do szkół wyższych będą trafiali dobrze przygotowani kandydaci.

Wpisz swój komentarz

  • Captcha

Wydawca zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy łamiących polskie prawo lub zasady dobrego wychowania.

Komentarze do artykułu

Twój komentarz może być pierwszy!.