Politechnika Białostocka Radiowa opowieść filmowa

Wielu z nas gości ją w swoich domach dzień w dzień, choć najwięksi fani z niecierpliwością czekają przede wszystkim na sobotnie popołudnie. To właśnie wtedy Paula Wakuluk opowiada w Radiu Akadera o swoich filmowych fascynacjach.

Sobotnia audycja „Kino OdDycha” (godz. 15-17), prowadzona w Radiu Akadera przez Paulę Wakuluk, to barwna opowieść o kinie widzianym przez pryzmat zarówno wielkich gwiazd, jak i aktorów wydobytych z medialnego cienia, gatunków masowych i niszowych, filmów, na które chadzają tłumy, ale i oglądanych w zaciszach klubów filmowych.

– Kino to niezwykle eklektyczna, szalenie złożona i zupełnie wyjątkowa dziedzina sztuki. Potrafi przenosić widza w świat superbohaterów, elfów i krasnoludów, czarodziejów i wampirów, ale też zabierać go w rejony skomplikowanej ludzkiej psychiki, prowokować, zaszczepiać w nim nowe wątki i myśli, za którymi będzie podążał jeszcze długo po projekcji. Będzie poszukiwał odpowiedzi na postawione w filmie pytania, starał się zrozumieć jego filozofię i przekaz, będzie przeżywał to, co zobaczył, jeszcze długo po seansie, może nawet całe życie. W kinie jest wszystko, co najlepsze w sztuce – muzyka, obraz, słowa i człowiek – opowiada o swojej fascynacji Dziesiątą Muzą Paula Wakuluk.

(MG), FOT. RADIO AKADERA

Wpisz swój komentarz

 • Captcha

Wydawca zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy łamiących polskie prawo lub zasady dobrego wychowania.

Komentarze do artykułu

 • Learning a ton from 27.01.2015 07:48

  Learning a ton from these neat areslcti. http://wcyvge.com [url=http://jtbqazbgukt.com]jtbqazbgukt[/url] [link=http://rlnnipn.com]rlnnipn[/link]

  ozJypqcD

 • Clear, 24.01.2015 15:38

  Clear, infavmotire, simple. Could I send you some e-hugs?

  eizylqD2

 • It's always a relief 23.01.2015 15:18

  It's always a relief when someone with obvious exprstiee answers. Thanks!

  rhsRMciJt

 • Dzięki Paweł!Prezent 22.01.2015 23:49

  Dzięki Paweł!Prezentacja zrobiona w mimondo i potem zmontowana na camtasii. Tak, masz rację, ja sam przyłapuję się na tym, że zapominam o ważnych drobiazgach przy wystawianiu aukcji. Dlatego zrobiłem sobie taką checklistę i lecę po kolei. Oczywiście nie zawsze da się wszystko zastosować, ale sprawdzić trzeba.Pozdrawiam Romek.

  fxUc2a9oi