Uniwersytet Medyczny w Białymstoku Specjaliści od wymowy

Wady wymowy stają się jednymi z najczęstszych współczesnych schorzeń. Nic dziwnego, że logopedzi mają pełne ręce roboty. Dlatego właśnie na Uniwersytecie Medycznym w Białymstoku otwarto nowy kierunek – logopedię z fonoaudiologią.

Studiując logopedię z fonoaudiologią, nie tylko kształci się w zakresie trafnego diagnozowania zachowań człowieka, który boryka się z problemem zaburzeń językowych, ale także zdobywa umiejętności prowadzenia rehabilitacji oraz praktyczną wiedzę z zakresu higieny i emisji głosu.

Problem zaburzeń językowych osiąga coraz większą skalę. Dotyka on nie tylko dzieci, ale także dorosłych. Zwłaszcza przedstawiciele zawodów wymagających operowania głosem (adwokaci, sędziowie, aktorzy, nauczyciele) w wielu sytuacjach potrzebują pomocy wykształconych specjalistów.

Specjaliści od mowy i słuchu

prof. dr hab. Bożena Kosztyła-Hojna, kierownik Zakładu Fonoaudiologii Klinicznej i Logopedii Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku

Absolwent kierunku – fonoaudiolog kliniczny i logopeda – będzie posiadał wiedzę z zakresu foniatrii i audiologii, umożliwiającą mu monitorowanie prowadzonej przez siebie rehabilitacji logopedycznej zdiagnozowanej patologii głosu i mowy oraz słuchu. Zdobędzie też umiejętność posługiwania się nowoczesną technologią informacyjną i wiedzę z zakresu wykorzystania jej w procesie diagnostyczno-terapeutycznym.

 

To był strzał w dziesiątkę!

Wioletta Jurkowska, studentka II roku logopedii z fonoaudiologią na Uniwersytecie Medycznym w Białymstoku

Z czystym sumieniem mogę stwierdzić, że wybór tych studiów był strzałem w dziesiątkę! Niewątpliwym urozmaiceniem dla studentów jest prowadzenie zajęć nie tylko w formie wykładów czy ćwiczeń, ale także zajęć praktycznych odbywających się w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym. Dzięki temu zdobywamy wiedzę zarówno teoretyczną, jak i praktyczną, oraz kształtujemy umiejętność pracy z pacjentem. 

 

(MU), FOT. SHUTTERSTOCK

Wpisz swój komentarz

  • Captcha

Wydawca zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy łamiących polskie prawo lub zasady dobrego wychowania.

Komentarze do artykułu

Twój komentarz może być pierwszy!.