Uniwersytet Medyczny w Białymstoku Promieniująca satysfakcja

Elektroradiologia cieszy się wśród studentów coraz większym zainteresowaniem. Nie tylko dlatego, że łączy różne dziedziny nauki, ale też daje szansę na pracę z supernowoczesnymi urządzeniami. A tych w polskich szpitalach ciągle przybywa...

Postęp dokonujący się w technice medycznej sprawia, że elektroradiolodzy są poszukiwani na rynku pracy. Do naszych szpitali i przychodni trafia supernowoczesny sprzęt medyczny - tomografy, ultrasonografy, mammografy, aparaty EKG i RTG oraz stosowane w leczeniu najcięższych chorób aparaty do radioterapii, medycyny nuklearnej... A do ich obsługi potrzebni są specjaliści - właśnie elektroradiolodzy. Kształcenie na kierunku elektroradiologia na Uniwersytecie Medycznym w Białymstoku odbywa się w ramach studiów I stopnia (licencjackich) i II stopnia (magisterskich).

Absolwent może podjąć pracę w pracowniach rentgenowskich, mammograficznych, medycyny nuklearnej oraz placówkach prowadzących radioterapię. Ale to nie wszystko. Przygotowanie zawodowe daje również szansę na pracę w firmach oferujących sprzęt medyczny i usługi kontrolno-pomiarowe.

Technika i ludzie

mgr Ewa Pasieka, wykładowca w Zakładzie Radiologii Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku

Współczesną młodzież charakteryzują umiejętności techniczne obsługi urządzeń elektronicznych oraz łatwość nawiązywania kontaktów. Cechy te są pożądane w zawodzie elektroradiologa, którego praca z jednej strony polega na obsłudze aparatury medycznej, a z drugiej – licznych kontaktach z ludźmi. Elektroradiologia to perspektywa ciekawej pracy z punktu widzenia rozwoju metod diagnostycznych i terapeutycznych, jak i ciągłej współpracy z pacjentem w każdym wieku.  

 

Dla pasjonatów medycyny

Bartek Nowak, student I roku elektroradiologii (studiów II stopnia) na Uniwersytecie Medycznym w Białymstoku

W medycynie coraz częściej stosuje się nieinwazyjne metody badań. Rozwój technik diagnostycznych daje nam więc szerokie możliwości na zatrudnienie. To czy trudno studiować na tym kierunku, zależy od indywidualnego podejścia studenta do nauki. Dla tych, którzy chcą się uczyć i interesują się medycyną, kierunek nie jest trudny. Tym bardziej, że już od I roku studiów student nabywa – oprócz wiedzy teoretycznej – także praktyczną i ma możliwość kontaktu z pacjentem.

 


(AP), FOT. UMB

Wpisz swój komentarz

  • Captcha

Wydawca zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy łamiących polskie prawo lub zasady dobrego wychowania.

Komentarze do artykułu

Twój komentarz może być pierwszy!.