Uniwersytet Medyczny w Białymstoku UMB – elita polskiej nauki

Uniwersytet Medyczny w Białymstoku od lat jest wizytówką polskiej nauki.

UMB – elita polskiej nauki
Uniwersytet Medyczny w Białymstoku od lat jest wizytówką polskiej nauki. Jako jeden z sześciu posiada niezwykle prestiżowy status Krajowego Naukowego Ośrodka Wiodącego 2012-2017. Poza tym otrzymał nagrody „Uczelnia o największej efektywności naukowej” oraz „Kuźnia Kadr”.
O doskonałej kondycji naukowej Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku świadczą także ostatnie wyniki oceny potencjału naukowego, przeprowadzone w 2013 roku przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.
Wydział Farmaceutyczny z Oddziałem Medycyny Laboratoryjnej uzyskał prestiżową kategorię „A+” jako najlepsza jednostka spośród wszystkich ocenianych w grupie nauk o życiu (medycznych i paramedycznych) i należy do grona 37 najlepszych wydziałów w kraju na 960 ocenionych.
Z kolei najwięcej punktów spośród wydziałów lekarskich w Polsce, czyli kategorię „A”, przyznano Wydziałowi Lekarskiemu z Oddziałem Stomatologii i Oddziałem Nauczania w Języku Angielskim. Kategorię „A” otrzymał również Wydział Nauk o Zdrowiu. 
Zapracowaliśmy na ten sukces
prof. dr hab. Jacek Nikliński, rektor Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku
Jestem dumny z osiągnięć naszej Alma Mater. Sukcesy uczelni to wynik konsekwentnie realizowanych strategicznych założeń, a przede wszystkim stałego inwestowania w rozwój kadry naukowo-dydaktycznej oraz rozszerzenia współpracy międzynarodowej.
Cieszę się z ogromnego potencjału Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku. Sądzę, że dotychczasowe osiągnięcia przełożą się na kolejne sukcesy, co zaowocuje wysokim poziomem wiedzy absolwentów.

Jako jeden z sześciu posiada niezwykle prestiżowy status Krajowego Naukowego Ośrodka Wiodącego 2012-2017. Poza tym otrzymał nagrody „Uczelnia o największej efektywności naukowej” oraz „Kuźnia Kadr”.

O doskonałej kondycji naukowej Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku świadczą także ostatnie wyniki oceny potencjału naukowego, przeprowadzone w 2013 roku przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.Wydział Farmaceutyczny z Oddziałem Medycyny Laboratoryjnej uzyskał prestiżową kategorię „A+” jako najlepsza jednostka spośród wszystkich ocenianych w grupie nauk o życiu (medycznych i paramedycznych) i należy do grona 37 najlepszych wydziałów w kraju na 960 ocenionych.Z kolei najwięcej punktów spośród wydziałów lekarskich w Polsce, czyli kategorię „A”, przyznano Wydziałowi Lekarskiemu z Oddziałem Stomatologii i Oddziałem Nauczania w Języku Angielskim. Kategorię „A” otrzymał również Wydział Nauk o Zdrowiu. 

Zapracowaliśmy na ten sukces

prof. dr hab. Jacek Nikliński, rektor Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku

Jestem dumny z osiągnięć naszej Alma Mater. Sukcesy uczelni to wynik konsekwentnie realizowanych strategicznych założeń, a przede wszystkim stałego inwestowania w rozwój kadry naukowo-dydaktycznej oraz rozszerzenia współpracy międzynarodowej.Cieszę się z ogromnego potencjału Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku. Sądzę, że dotychczasowe osiągnięcia przełożą się na kolejne sukcesy, co zaowocuje wysokim poziomem wiedzy absolwentów.

 


OPR. (MG), FOT. SHUTTERSTOCK

Wpisz swój komentarz

  • Captcha

Wydawca zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy łamiących polskie prawo lub zasady dobrego wychowania.

Komentarze do artykułu

Twój komentarz może być pierwszy!.