Politechnika Białostocka Informatyka zapewnia rozwój i pracę

Studiowanie informatyki na Politechnice Białostockiej może być fascynującym doświadczeniem.

Dlaczego? Przede wszystkim rozwija logiczne myślenie pomocne w rozwiązywaniu problemów nie tylko związanych z programowaniem, ale też z życiem codziennym. Poza tym studenci tego kierunku biorą udział w licznych konkursach, w których zgłębiają tajniki technologii informatycznych. Szybko znajdują zatrudnienie: wielu młodych ludzi pracuje już podczas studiów.

Informatyka znajduje zastosowanie w różnych dziedzinach życia: ekonomii, medycynie, administracji… Możliwości rozwoju zawodowego są zatem praktycznie nieograniczone. Informatycy są pilnie poszukiwani zarówno w kraju, jak i za granicą.

Najważniejszą umiejętnością nabywaną przez studentów informatyki jest, wykształcony w trakcie zajęć, sposób logicznego i systematycznego myślenia, pozwalający na analityczne rozwiązywanie problemów. Absolwenci tego kierunku w przyszłości mogą wykorzystać wiedzę z zakresu programowania, projektowania aplikacji, zarządzania bazami danych, administracji sieciami i systemami informatycznymi.

Oferty pracy czekają

dr Dorota Mozyrska, prodziekan ds. promocji i współpracy Wydziału Informatyki Politechniki Białostockiej

Informatyczny rynek pracy jest bardzo chłonny i urozmaicony. Zwłaszcza w Białymstoku, gdzie powstają kolejne oddziały firm branży ICT.

Jeśli ktoś mnie pyta, co studiować, aby mieć pracę, odpowiadam: informatykę. Gdzie? Oczywiście na Wydziale Informatyki Politechniki Białostockiej! Kształcimy na wysokim poziomie. Prowadzimy studia dwustopniowe: I stopień to 3,5-letnie studia inżynierskie, II stopień studia poinżynierskie to 1,5-roczne studia magisterskie lub II stopień studia policencjackie – 2-letnie studia magisterskie.

Wracając do rynku pracy, wystarczy zajrzeć na naszą stronę internetową, gdzie zamieszczamy oferty firm, które z nami współpracują, żeby zorientować się, że praca właściwie czeka na absolwentów. To nie student czy absolwent szuka pracy, ale praca „szuka” absolwenta. Takiej sytuacji chyba nie ma w żadnym innym zawodzie. Warto o tym pomyśleć, wybierając kierunek studiów po maturze, ale nie tylko. Można się jeszcze „nawrócić” i rozpocząć u nas studia II stopnia. Od przyszłego roku akademickiego pojawi się w naszej ofercie na II stopniu nowa, bardzo „seksowna” specjalność (tak jest określana w świecie). To Data Science – specjalność anglojęzyczna.

Informatyk jest w cenie

Rozmowa z Jarosławem Zbiejczukiem, studentem Wydziału Informatyka Politechniki Białostockiej.

Co w informatyce jest takiego wyjątkowego?

Po tym kierunku szybko można znaleźć pracę. Osobiście lubię projektować i tworzyć różne mechanizmy, dlatego też doskonale odnalazłem się na informatyce. Wielkim atutem tych studiów jest też możliwość pracy zdalnej. Muszę przyznać, że rynek pracy jest dość atrakcyjny. „Łowcy głów” rozsyłają przeróżne oferty – najczęściej z Niemiec i Wielkiej Brytanii, ale też z Warszawy lub Wrocławia. Po studiach informatycznych nie można narzekać na brak pracy!

 

Jakich umiejętności nabywają studenci tego kierunku?
Kluczową umiejętnością nabywaną na naszym kierunku jest zdolność do ciągłego rozwoju. Dodatkowo, z biegiem czasu u studentów pojawia się analityczne myślenie, które pomaga rozwiązywać problemy nie tylko natury informatycznej. Nie można też zapomnieć o wielu godzinach spędzonych z nosem w dokumentacji, które owocują lepszą znajomością języka angielskiego. Mam na myśli przede wszystkim wzbogacenie słownictwa typowo zawodowego.

UK, FOT. MAGDA TOPCZEWSKA

Wpisz swój komentarz

  • Captcha

Wydawca zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy łamiących polskie prawo lub zasady dobrego wychowania.

Komentarze do artykułu

Twój komentarz może być pierwszy!.